Zastínění pergoly

Zastínění pergoly

Zastínění pergoly vychází z individuálních potřeb. Je pergola_text-225x300třeba si uvědomit pro jaké účely a jak často je pergola využívána. Také je třeba analyzovat polohu pergoly vůči světovým stranám a pohybu slunce. Často se řeší i nepříjemný vítr a potřeba odclonění od pohledů z ulice nebo od sousedů.

Svislé zastínění je řešeno výrobky roletového typu. Materiál roletových zastínění je různý, vždy však určený pro exteriérové použití. Například neprůhledná markýzová látka přes kterou není vidět nebo „dírkovaná“ screenová tkanina přes kterou již je vizuální kontakt s okolím nebo průhledová fólie. Tyto svislé exteriérové rolety je možné dodat ve variantách kdy stínící materiál je vedený pouze napnutým ocelovým lankem, nerezovou tyčí nebo po celé výšce v bočních vodících lištách tzv. ZIP systém. Stažením zipové rolety je stěna pergoly zcela uzavřena, neprofukuje vítr a teplo se drží uvnitř pergoly.

Šikmé střešní plochy pergoly se shora zastíní opět výsuvným roletovým systémem opatřeným markýzovou látkou. Tato látka se pohybuje v bočních vodících lištách pomocí integrovaných plynových pružin. Ze spodní strany se používá k zastínění tzv. baldachýn
Ovládání zastínění pergoly je možné klikou i elektromotorem i s dálkovým ovládáním. Samozřejmostí jsou větrná a sluneční čidla. Pod pergolu je možné doplnit sálavé tepelné panely a také halogenové světelné trubice.

Firma RASTR – na stínění mistr!
od r. 1992
Dále:
Pro efektivní čistění interiérových horizontálních žaluzií speciálním nástavcem na vysavač, navštivte stránky www.prachosaj.cz.
V případě potřeby zastínění VENKOVNÍCH prostor, které není možné zastínit standardními řešeními, navštivte naši stránku produktu Netopýří křídlo – Radius – belalatus® four.